Čyry vyru pavasaris

Šiais metais Žiežmarių darželyje – mokykloje jau šeštą kartą vyko folkloro festivalis „Čyru vyru, pavasaris“. Šio festivalio kas met laukia visi rajono darželiai. Jam ruošiasi ir aktyviai dalyvauja „Žvaigždutės“ lopšelio – darželio vaikučiai. Jie kas met dalyvauja šiame festivalyje – mokosi daineles, šokius, šias metais net ir amatus demonstravo.
Auklėtoja Janina Bataitienė su savo auklėtinias mokė festivalio dalyvius velti iš vilnos.
Keramikos būrelio vadovė Jurgita Gustainienė mokė vaikus iš molio lipdyti įvairius darbelius.
Festivalio koncertinėje dalyje pasirodė Rimos Žvirblienės auklėtinės. Jos pašoko lietuvių liaudies ratelį „Tykiai ramiai“, padainavo dvi lietuvių liaudies daineles - „Ė kas do čėsai“, ir „Du gaideliai juodi“. Daineles paruošė mokytoja Asta Veverskytė.
Festivalio organizatoriai buvo labai rūpestingi šeimininkai. Oras buvo žvarbokas, tai visiems dalyviams buvo siūloma arbata. Po koncerto visi vaišinami karšta žirniene. Buvo galima pasivažinėti poniukais, nusivelti iš vilnos, darbelį, pasižiūrėti kaip iš vytelių pinami krepšeliai, siūnamos medžiaginės lėlytės ir kitų amatų.
Šventėje lankėsi ir rajono meras, miestelio seniūnas.
Šventė buvo labai smagi ir linksma, tik tas oras visus gąsdino grasindamas lietumi....

blogEntryTopper